sobota, 5 lipca 2014

034|| The Sims 2 - sekretna aspiracja

(c) ja, taka mała "zapowiedź" kolejnego odcinka

Cześć wszystkim! Jak tam wakacje mijają? :) U mnie jest całkiem w porządku, myślałam, że będę bardziej się nudzić. Cieszę się, że w tym roku nigdzie nie wyjeżdżam. W mieście mam zawsze więcej ciekawych zajęć niż nie wiadomo gdzie.
Niektórzy może są zdziwieni, że piszę nową notkę w dość krótkim odstępie czasu od poprzedniej. Cóż, taka już jestem, że zawsze czekam, aż liczba komentarzy pod poprzednim wpisem będzie na tyle satysfakcjonująca, abym mogła dodać coś nowego. Teraz stwierdziłam, że jest już nieźle. xD Kolejny powód? Niedawno uświadomiłam sobie, że trochę dziwnie wygląda to, że co drugi wpis to odcinek mojego fotostory. O.o Postanowiłam więc przed wstawieniem kolejnej części napisać coś jeszcze.
Tak się zastanawiałam, co przygotować na tę notkę. Pierwszy pomysł - rodzina Miller/Brooks/Johnson. Natychmiast jednak stwierdziłam, że nie chcę Was zbyt szybko nimi zanudzić. xD Później myślałam, żeby dodać downloady... ale to wydało mi się jakoś zbyt oklepane. Pewnie skończyłoby się na tych downloadach, gdyby nie to, że przypomniałam sobie o innym ciekawym materiale na wpis. Miałam o tym wspomnieć już dawno, ale jakoś tak wyszło, że potem o tym zapomniałam.

Większość z Was pewnie wcześniej tego nie wiedziała, ja z tym faktem spotkałam się chyba dopiero w kwietniu tego roku, jakoś tak. W The Sims 2 jest ukryta aspiracja.
Jak wiadomo, w podstawowej wersji gry możemy wybrać simom jeden z pięciu celów: Pogoń za bogactwem, Pragnienie romansowania, Pragnienie zdobywania wiedzy, Pragnienie stworzenia rodziny i Pragnienie popularności. Wszystkie simowe dzieciaki mają aspirację Pogoń za dorosłością, a w dodatku "Nocne życie" dochodzi Poszukiwanie przyjemności oraz Apetyt na smażony ser.
Zajrzałam kiedyś na simspedię, bo chciałam sprawdzić, w jakim dodatku dochodzi ostatnia wymieniona przeze mnie aspiracja (nie wiedziałam tego wcześniej, nie mam "Nocnego życia"). Dokładniej to trafiłam na TEN artykuł. No okej, przeczytałam, doedukowałam się. Na końcu jest kategoria "Ciekawostki". Czytam, czytam, i... WTF? Cytuję:
"Są Simowie, którzy mają ukrytą aspirację (Moc), jednak są to tylko gotowi Simowie stworzeni przez Maxis np. Juliusz Cezar czy Judyta Doktorek. Samemu nie można stworzyć takiego Sima, jednak można to uczynić dzięki programowi SimPE. Aspiracja ta jest pomieszaniem Popularności i Bogactwa."
Musiałam od razu poszukać czegoś na ten temat. Pierwsze kroki skierowałam w stronę zalinkowanego artykułu, także na simspedii. Przytoczę cały, bo jest dość krótki, a wycięcie choć fragmentu pozbawiłoby go tego "smaczku". :>
"Moc (ang. Power) - sekretna aspiracja, która została usunięta przed wydaniem The Sims 2. Dostęp do niej może zostać uzyskany poprzez Sim Moddera, jedną z funkcji kodu testingheatsenabled true. Moc ma podobne pragnienia do tych z "pogoni" za bogactwem i pragnienia popularności, a jej korzyści z aspiracji są takie same jak u tychże.
Niewiele jest wiadomo o tej tajemniczej aspiracji. Jej pragnienia i obawy nie wydają się mieć nic wspólnego z właściwą Mocą - dla przykładu, można by uznać iż powinny być one przypominać "Namów Sima do...", "Rozpocznij karierę wojskową" lub "Załóż biznes", natomiast niektóre z nich to "Przeczytać książkę", "Iść do pracy/szkoły", "Skoczyć na łóżko" co ukazuje iż ta aspiracja nie jest skończona.
Warto też wspomnieć, jeśli aspiracja została nadana Simowi poprzez Sim Modder, będzie się ona wydawać pozbawiona ikony, co jest kolejnym argumentem jej niedokończenia. Jednakże, w plikach gry widać ukrytą ikonę tej aspiracji.
Niektórzy stworzeni przez twórców nieżyjący Simowie (jak Juliusz Cezar czy Mary Della Rosa) wydają się posiadać tę aspirację. Posiadają ją także niektórzy NPC (np. Mroczny Kosiarz czy postacie z Historii z Bezludnej Wyspy)." 
Źródło

Ciekawe, co? Tak wygląda ikona tej aspiracji:
Na Mod The Sims powstał cały wątek na ten temat (link oczywiście z niezawodnej simspedii ;p). Jeśli ktoś zna choć trochę angielski, to polecam przeczytać - KLIK.
Osobiście bardzo interesują mnie tego typu ciekawostki, ale nie wiem, czy Wam z tym nie przynudzam. :D

Podsumuję to tak: szkoda, że twórcy TS2 zrezygnowali z tej aspiracji. Jak dla mnie genialne jest połączenie aspiracji bogactwa i popularności, bo te dwa cele z simsów są moimi ulubionymi. :D Niby można to włączyć przez Sim Moddera, stworzyć sima z taką aspiracją dzięki SimPE, ale to i tak nie jest dopracowana funkcja. Zawsze fajnie byłoby mieć dodatkowe urozmaicenie w grze, no i jak to idealnie ujął ktoś z tego tematu na MTS - "I know several sims who would DEFINITELY be power sims".

Co sądzicie na ten temat? Chcielibyście zagrać simem z aspiracją mocy? Wypowiedzcie się! :)
Pozdrawiam i życzę miłego wieczora! ^^

2 komentarze:

  1. O proszę bardzo - nic o tym nie wiedziałam! Bardzo przydatne, kurczę myślę, że to nie jest jedyna zagadka w dwójeczce :D Ale szczerze mówiąc nigdy się tym tak bardzo nie interesowałam. Cóż aspiracja mogłaby się wydawać bardzo fajna nie powiem, może EA uznało, że lepiej jest stworzyć dwie aspiracje zamiast jednej połączonej? No nie wiem, tak czy siak naprawdę ciekawa informacja :)

    OdpowiedzUsuń
  2. Nie słyszałam nigdy o tej aspiracji :o tzn.- ja w TS2 grałam tylko raz u mojej koleżanki i to głównie ograniczało się do budowania domku a potem pozbycia się calej rodzinki- matkę spaliłyśmy, dzieciaka zabrała kostucha, bo zaglodzone biedactwo było, a z nastolatką kij wie, co się stało xf.
    Ale ciekawa aspiracja, mogliby dać coś takiego w czwórce c:.

    OdpowiedzUsuń